SAKARYA ADALET LİGİ

YÖNETİM KURULU KARARI (2020/12)

SAKARYA

ADALET SPOR KULÜBÜ

YÖNETİM KURULU

2020/12

Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu olarak, Resmi Daireler Kurumlar Arası Şehit Mehmet Selim Kiraz Futbol Turnuvası (3.Sezon)’nun 12 Eylül 2020 tarihi itibariyle başlamasına 2020/11 nolu Yönetim Kurulu kararı ile tüm kamuoyuna duyurulmuştu. İlgili Yönetim Kurulu 3. Maddesinde belirtildiği üzere takımların kesin kadroları ve diğer talepleri değerlendirilmek üzere Yönetim Kuruluna sistem üzerinden gönderilmiştir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ;

Geyve Açık Cezaevi Futbol Takımı Kaptanı Ertuğrul KARDEŞ  tarafından gönderilen 27 Ağustos 2020 tarihli dilekçesinde ‘’Covid-19 salgını sebebi ile Adalet Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda Cezaevleri 15 gün ev karantinası 15 veya 7  gün cezaevinde çalışma sistemi şeklinde vardiya sistemine geçiş yapıldığından dolayı turnuvanın kalan maçlarında takım oyuncularının karantinada olacağından  3.sezon ve devam edecek sezonları için, aynı kurum olan Ferizli Cezaevi takımı  Cezaevi FK takımı altında iki takımı birleştirmek istediklerini ’’ bildirmiştir.

Cezaevi FK futbol takımı Kaptanı Ercan ARIKAN tarafından gönderilen 27 Ağustos 2020 tarihli dilekçesinde ‘’Covid-19 salgını sebebi ile Adalat Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürülüğümüzce çalışma sitemimiz 14 gün cezaevi  14 gün ev karantinası olarak değiştirildiğini,  Sakarya L Tip Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda ve Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu takımlarında bulunan futbolcular çeşitli vardiyalara bölünmüş olduğunu , bazı futbolcular cezaevinde görevdeyken diğerleri ev karantinasında bulunduklarını ,hal böyle olunca iki kuruma ait takımların tam olarak sahada bulunmasının  imkansız olduğunu, belirtilen durumların  göz önüne alınarak Geyve Açık Ceza İnfaz Kurumu takımı ile Sakarya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu takımının Cezaevi Fk adı altında  birleştirilmesini, tek isim altında 3.Sezon ve devam eden sezonlar için turnuvaya devam etmelerini’’ bildirmiştir.

Arama Kurtarma futbol takımı Kaptanı Seyfullah GÖK tarafından gönderilen 09 Eylül 2020 tarihli dilekçesinde ‘Sakarya Adalet Ligi 1.Liginde maücadele eden takımının   tüm kamuoyununda bildiği üzere Giresun ilinde meydana gelen ve çok sayıda vatandaş ve askerinin hayatını kaybetmesi,bir kısmının kaybolması ile sonuçlanan afet sonucunda takım oyuncularımızın bir çoğu Giresun ilinde afetin ilk anından itibaren kayıp olan asker ve sivil vatandaşları için bölgede arama kurtarma çalışmalarına başlamış olduğu, oyuncularının bir çoğu hala bölgede görev yaptığını,  bu sebep ile ligdeki takımları mağdur etmemek ve devam eden sezonun sağlıklı bir şekilde tamamlanması adına Arama Kurtarma Birliği takımının  4.sezon ligde devam etmesini  belirtmek suretiyle 3.sezondan mücbir sebeplerden doğrultusunda ligden çekilmek istediklerini, 4.Sezonun devam etmesi halinde Arama Kurtarma takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasını’’ bildirmiştir.

İl Sağlık futbol takımı Kaptanı Tamer EZEN tarafından gönderilen 28 Ağustos 2020 tarihli dilekçesinde ‘’İl Sağlık Müdürlüğü olarak 3 sezondur  Adalet Ligine  severek katılım gösterdiklerini,  Covid 19 pandemi sebebiyle ligin ertelendiği, gelinen bu zamanda İl Sağlık Müdürlüğü olarak koronavirusle en ön safta savaşan sağlık personelleri olarak 3. sezonu tamamlayamayacakları ancak 4. sezonda lige dahil olmayı talep ettiklerini, 4.Sezonun devam etmesi halinde İl Sağlık takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasını’’ bildirmiştir.

Diş Hastanesi futbol takımı kaptanı Yasin KILIÇ  tarafından gönderilen 28 Ağustos 2020 tarihli dilekçesinde ‘’ Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi futbol takım kaptanı olarak yarım kalan Adalet Ligi 3. Sezon karşılaşmalarına, Diş Hastanesinde COVİD-19 testlerinin yapıldığından dolayı kimseyi tehlikeye atmamak  adına 3. Sezon kalan maçlarına katılmama kararı aldıklarını üzülerek  bildirmiş bulunduklarını, böyle  güzel bir organizasyona katılamamak kendilerini üzsede  önce sağlık diyerek, 3.Sezondan çekilmek istediklerini ancakdevam etmesi halinde, 4. Sezonda tekrar lige  katılmak istediklerini’’ bildirmiştir.

Ziraat Bankası futbol takımı kaptanı Mert ŞENEL tarafından gönderilen 09 Eylül 2020 tarihli dilekçesinde ‘’  09.09.2020 tarihi itibariyle yöneticileri tarafından yapılan uyarıda, bir kısım personelin toplantı, mescit, lavabo, koridor, asansör… vb. toplu alanlarda maskesiz halde bulunduğu ve halı saha, düğün, nişan…vb toplu organizasyonlara iştirak edildiğinin görüldüğünüb belirttikleri, bu kapsamda yine personele salgın hastalık nedeniyle dikkatli olması ve mümkün olduğu kadar toplu alanlardan uzak durması gerektiği özellikle yöneticileri tarafından ifade edildiği, buna istinaden 3. Sezon için ligden çekilme kararı aldıklarını ancak 4. Sezon için haklarını saklı kalmasını istediklerini’’ bildirmiştir.

Bekçi Gücü  futbol takımı kaptanı Emre AKSOY  tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020- tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’SASKİ’de görev yapan Özgür DEMİR, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Furkan AYDIN ve Deniz DEMİR’i kadrolarından çıkardıklarını , Ara transfer olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Sinan MANGIROĞLU, Barış ATMACA ve Ali KAHRAMAN’ı kadrolarına kattıklarını ‘’ bildirmiştir.

Bölge Adliye futbol takımı kaptanı Cüneyt MERAKLI tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde,’’Serdivan Belediyesi’nde görev yapan Hamdi KALAYCI’yı kadrolarından çıkarıklarını, Ara transfer olarak İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Enes Sezer BAŞ ve Bölge Adliye Mahkemsin’de görev yapan Sinan YILDIZ’ı kadrolarına kattıklarını’’ bildirmiştir.

Temgücü futbol takımı kaptanı Güray SONDEMİR tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRASFER talebinde, ‘’Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Halil İbrahim MATBAN, İbrahim BUDAK, Abdullah KARABACAK, Gökhan TURAK ve Hüseyin BALOĞLU’nu kadrodan çıkarttıklarını, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Onurhan GÜNEŞ, Burhan KAHVECİ, Emre BENİZ, Serkan GÖK ve Güven KELEŞ’i  kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Savcılık FK futbol takımı kaptanı İsmail TOMTOM tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’Sakarya Adliyesinde görev yapan Uğur Kaan KOSOVALI, Kadir ÖNDER, Feyyaz DENİZ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Fatih ÖZÇELİK’i kadrolarından çıkarttıklarını,  Ara transfer olarak Sakarya Adliyesinde görev yapan Enes KILIÇ, Yücel CAN, Selçuk ÖZMEN ve İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Furkan CAN’ı kadrolarınna kattıklarını’’bildirmiştir.

Sağlık Gücü futbol takımı kaptanı Mesut KOTAN tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’Yenikent Devlet Hastanesinde görev yapan Cengiz ÇOLAK’ı kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Mehmed Fatih ÇELİK ve Yenikent Devlet Hastanesi’nde görev yapan Abdulsamed AYDIN’ı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Asayiş FK futbol takımı kaptanı Erdal KÖKÇEK tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’ İl Emniyet Müdülüğü’nde görev yapan İsmail SIRTLI, Onur BEKTAŞ, Yunus Emre SİVİLOĞLU ve Emrah NACAR’ı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Ağır Ceza futbol takımı kaptanı Özgür ULARAK  tarafından gönderilen 25 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’Sakarya Adliyesinde görev yapan Fatih ŞAHİN ve Can KOYUN’u kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak Sakarya Adliyesi’nde görev yapan Ercan BOZKURT ve Emre ÖZCAN’ı  kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

AFAD futbol takımı kaptanı Erkan ERDEMİR  tarafından gönderilen 26 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’BOTAŞ’ta görev yapan Yunus ASLAN ve AFAD’ta görev yapan Emre ALTINTOP’u kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Erkan  DALGIÇ ve Sakarya Valiliği (YİKOP) görev yapan Ahmet YÜCA’yı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

112 Acil Sağlık futbol takımı kaptanı Selman YAZICI tarafından gönderilen 28 Ağustos 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’ İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Ümit KARACA, Mehmet Ali ARSLAN, Murat GÖKDEMİR ve Celalaettin KARABIYIK’ı kadrolarından çıkarttıklarını,, Ara transfer olarak  İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Timur ÇAKMAK, Recep ELDEŞ, Osman KARACAOĞLU ve Kazım AKGEYİK’i kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

İl Tarım  futbol takımı kaptanı Fatih AYDOĞAN tarafından gönderilen 02 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Tarım Müdürlüğü’nde görev yapan Evrim TOSUN, Şahin YÖRÜK, Muhammet KARAOĞLU, Gökhan ÖZSİRKECİOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan ÖZDAMAR ve Kemal GÜVEN’i kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak İl Tarım Müdürlüğü’nde görev yapan Mustafa KINIK, Ramazan Eren ARİF, Hakan SARI, Serkan NOGAY ve SASKİ’de görev yapan Serkan KAYA’yı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Korumalar futbol takımı kaptanı Özkan AYDOĞDU tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Ali YILMAZ, Mesut TOZKOPARAN ve Enes BURUŞOĞLU’nu kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak Adapazarı Belediyesi’nde görev yapan Ömer ÖRÇÜN, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Mutlu GÖKDEMİR ve Kubilay ERTEKİN’ikadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

AÇSH futbol takımı kaptanı Oğuzhan Fatih GÖKDEMİR tarafından gönderilen 03 Eylül 2020 tarihli  ARA TRANSFER talebinde ‘’AÇSH İl Müdürlüğü’nde görev yapan Şahan AZAP ve Abdullah ÖZDİN’i  kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Cezaevi FK futbol takımı kaptanı Ercan ARIKAN tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’Ferizli Kapalı Cezaevi’nde görev  yapan Ahmet Yunus KARABULUT, Muhammet Emin AY, Ferizli MYO’nda görev yapan Bayram KARGÜN, Ferizli Devlet Hastanesin’nde görev yapan Erdem ŞAHİNTÜRK’ü kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak Geyve Açık Cezaevi’nde görev yapan Ertuğrul KARDEŞ, Ferizli Cezaevi’nde görev yapan Nuri YILDIRIM, SASKİ’de görev yapan Aytaç BAKAR ve Ferizli Devlet Hastanesi’nde görev yapan Oğuz Emre ÇELİK’i kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Göç İdaresi futbol takımı kaptanı  Ahmet Şener BAŞER  tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Göç İdaresi’nde görev yapan Ammar ŞERİF’i kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak Sakarya Valiliği’nde görev yapan Muhammet Ali YILMAZ ve İl Göç İdaresi’nde görev yapan Mustafa OTURAKLI’yı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Trafik Denetleme  futbol takımı kaptanı Huzeyfe DOĞAN  tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Muhammet AKDAŞ’ı kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Ömer VURAL’ı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

FC Katip  futbol takımı kaptanı Ahmet EYÜPOĞLU tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’Sakarya Baro Başkanlığı’nda görev yapan Yavuz ATMACA’yı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

FK Ambulans  futbol takımı kaptanı Aykut YAĞCI tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Feyzullah ÇALIŞKAN ve Hasan SOLAKOĞLU’yu  kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Tüvasaş FK  futbol takımı kaptanı Aytaç ÇAKIROĞLU tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’TÜVASAŞ’ta  görev yapan Ali BAŞ’ı kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

Çevik Kuvvet  futbol takımı kaptanı  Mehmet ALATAŞ  tarafından gönderilen 04 Eylül 2020 tarihli ARA TRANSFER talebinde ‘’İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Ali DİNÇ’i  kadrolarından çıkarttıklarını, Ara transfer olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Murat ZENGİN’i kadrolarına kattıklarını’’bildirmiştir.

KARAR

  1. Geyve Açık Cezaevi ve Cezaevi FK’nin talepleri incelenmiş olup, Geyve Açık Cezaevi takımının Süper Lig B grubu takımı Cezaevi FK takımı ile birleşmesine Geyve Açık Cezaevi takımının Sakarya Adalet Ligi’den çıkarılmasına yerine Ön Başvuru yapan takımlarından birinin eklenmesinin UYGUN OLDUĞUNA,
  2. İl Sağlık takımının talebi incelenmiş olup, Süper Lig B grubunda oynanacak olan kalan maçlarının hükmen 3-0 tescil edilmesine, 4.Sezonun devam etmesi halinde İl Sağlık takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasının UYGUN OLDUĞUNA,
  3. Diş Hastanesi takımının talebi incelenmiş olup, Süper Lig B grubunda oynanacak olan kalan maçlarının hükmen 3-0 tescil edilmesine, 4.Sezonun devam etmesi halinde Diş Hastanesi takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasının UYGUN OLDUĞUNA,
  4. Arama Kurtarma takımının talebi incelenmiş olup, 1. Lig A grubunda oynanacak olan kalan maçlarının hükmen 3-0 tescil edilmesine, 4.Sezonun devam etmesi halinde Arama Kurtarma takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasının UYGUN OLDUĞUNA,
  5. Ziraat Bankası takımının talebi incelenmiş olup, 1. Lig A grubunda oynanacak olan kalan maçlarının hükmen 3-0 tescil edilmesine, 4.Sezonun devam etmesi halinde Ziraat Bankası takımının ve takım oyuncularının Sakarya Adalet Ligi bünyesi adı altında haklarının saklı kalmasının UYGUN OLDUĞUNA,
  6. Bekçigücü, Bölge Adliye, Temgücü, Savcılık FK, Sağlık Gücü, Asayiş FK, Ağır Ceza, AFAD, 112 Acil Sağlık, İl Tarım , Korumalar, AÇSH, Cezaevi FK, Göç İdaresi , Trafik Denetleme, FC Katip, FK Ambulans, Tüvasaş FK ve Çevik Kuvvet takımlarının kaptanları tarafından talep edilen ARA TRANSFER  (2020/11 Yönetim Kurulu 2 de belirtilen maddelere aykırı durum tespit edildiği takdirde ilgili takımın ligden MEN edileceğinin bilinmesi şartıyla) taleplerinin KABULÜNE,
  7. Yukarıda ayrıntılı olarak belirtilen tüm kararların www.sakaryaadaletligi.com adlı web sayfası üzerinden İLAN EDİLMESİNE,
  8. Kararın ilgililere, tüm takımlar ile oyuncularına İLANEN TEBLİĞ EDİLMİŞ SAYILMASINA,

12/09/2020 tarihinde toplanan Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulunca oybirliğiyle ve KESİN olarak karar verilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Call Now Button0545 937 54 54