SAKARYA ADALET LİGİ

KURALLAR

T.C
SAKARYA ADLİYESİ
RESMİ DAİRELER KURUMLAR ARASI
ŞÜHEDAYA VEFA FUTBOL TURNUVASI STATÜSÜ
(2.SEZON)

MADDE 1 – AMAÇ ve KAPSAM

1.1 Bu statü; sporun kitlelere yayılması, spora ilginin artırılması, sporun her yaştaki insanın beden ve ruh sağlığını geliştirmesi, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimin saygı, sevgi, dostluk ve hoşgörü diyaloğuna dönüşmesi amaçlarıyla Sakarya Adliyesi Personeli tarafından organize edilecek olup  ”SAKARYA ADALET LİGİ (2.SEZON)” için hazırlanmıştır.

MADDE 2 – LİG TARİHİ

2.1 Lig Eylül-Ekim-Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2.2 Lig başlangıç ve bitiş tarihlerinde Lig Komite Başkanı  değişiklik yapmaya yetkilidir.

2.3 Katılım formlarının (Takım kadrolarının detaylı listesi) son teslim tarihi 31 Temmuz 2019 Çarşamba Günü kurum mesai saati sonuna kadar Sakarya İdare Mahkemesi Başkanlığı İdari İşler Müdürlüğü Kalemi’ne yapılacaktır.  (Zeki DİNÇ– Tel : 546-6726060 )

2.4  Takım kadrosunda yer alan oyunculara ilişkin istenen belgeler ;

> Vesikalık Fotoğraf (1 Adet)

> Renkli Kimlik Fotokopisi veya Kurum Kimlik Fotokopisi ( Resimli-1 Adet )

> Temmuz 2019 ayına ait maaş bordrosu (Kurum Tarafından Aslı Gibidir Olacak veya E-Devlet üzerinden bar kod kodu olacak)

MADDE 3- KATILIM BEDELİ

3.1 Ön kayıt yaptıran takım kaptanları   kuralları ve detayları okuyup kabul etmiş sayılmış olup katılım formu ile birlikte katılım bedelini teslim edecektir. Katılım bedelini teslim etmeyen takım lige dahil edilmeyecektir. (Katılım bedeli oynadığı maç sayısına göre değişiklik göstereceğinden başvuru yapan takım sayısı belirlendikten sonra takım kaptanlarına bildirilecektir.)

MADDE 4 – FİKSTÜR ÇEKİMİ VE MÜSABAKA SİSTEMİ

4.1 Grup ve Kupa müsabaka programı, fikstür çekim yeri ve zamanı lige  son başvuru tarihini takip eden haftada www.sakaryaadaletligi.com web sitesinde yayınlanacaktır. 

4.2 Adalet Süper Lig fikstür çekimine bir önceki sezondan dereceye giren Korumalar, FC  Adalet , Başsavcılık ve FC Katip  takımları  seri başı olarak katılacak olup diğer kalan takımlar arasından Süper Lig ve 1.Lig takımları kura çekimi yapılarak  belirlenecektir.

ADALET SÜPER LİG

4.3 Adalet Süper Lig 8’er takımlı A Grup ve B Grup olmak üzere 2 grupta, tek devreli lig usulü ile oynanır. Galibiyet +3 puan, beraberlik +1 puan , mağlubiyet -1 puan olarak belirlenmiştir.

4.4 Adalet Süper Lig’ tek devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta 7 ve 8. sıraları alan  4 takım direk Adalet 1. Lige düşer , her iki grubunun 6. sırasını bitiren takımlar kendi aralarında PLAY-OUT maçı oynayıp kaybeden takım Adalet 1. Lige düşen son takım olur.

4.5 Her iki grupta 1 ve 4. sıraları alan takımlar ‘’Birinci  Eşleşmeyi’’ 2. ve 3. sıraları alan takımlar ikinci eşleşmeyi teşkil etmiş olup,  Çeyrek Final ve  Yarı Final müsabakaları çift  maç eleme usulü ile devam eder.

4.6 Grup maçlarında iki ya da daha fazla takımın puan eşitliği halinde sırasıyla şu kriterlere bakılır;


>Eş puanlı takımların birbirleriyle oynadıkları müsabakalardan bir puan tablosu oluşturulur.

>Tabloda önce puana,sonra averaja, gerekirse attığı gol fazlasına bakılır.
>Eşitlik devam ediyorsa aynı sırayla genel averaja bakılır.
>Eşitlik genel averajla da çözülmezse hükmen mağlubiyeti olmayan takım üst sırada yer alır.
>Eşitlik yine bozulmazsa grup müsabakalarında görülen sarı ve kırmızı kartlara bakılır (sarı kart bir, kırmızı kart üç ceza puanı olmak üzere en düşük ceza puanına sahip olan takım üst sırada yer alır).
>Eşitlik halen devam ediyorsa ilgili takımlar arasında kura çekilişi yapılacaktır.

4.7 Çeyrek Final ve Yarı Final Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da eşitlik devam ederse beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılmassa kazanan takım penaltı sonucunda belirlenir.

4.8 Final müsabakası Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından tespit edilecek sahada tek maç eleme usulüyle oynanır. Kazanan takım SAKARYA ADALET SÜPER LİG 2.SEZON şampiyonu olur.

ADALET 1.LİG

4.9 Adalet 1.Lig Lig 8’er takımlı C Grup ve D Grup olmak üzere 2 grupta, tek devreli lig usulü ile oynanır. Galibiyet +3 puan, beraberlik +1 puan , mağlubiyet -1 puan olarak belirlenmiştir.

4.10 Adalet 1. Liginde her iki grupta tek devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta ilk iki sırayı bitiren takım  Adalet Süper Lige yükselir.

4.11 Tek devreli müsabaka sonunda Adalet 1.Ligin her iki grubunda 3 ve 4. sırayı alan takımlar, Adalet Süper Lige yükselecek 5. takımın belirleneceği Yarı Final  müsabakalarını oynamaya hak kazanırlar ve müsabakalar çift  maç eleme usulü ile devam eder.

4.12 Yarı Final Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da eşitlik devam ederse beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılmassa kazanan takım penaltı sonucunda belirlenir.

4.13 Final müsabakası Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından tespit edilecek sahada tek maç eleme usulüyle oynanır. Kazanan takım Adalet Süper  Lige yükselen 5.takım olur.

ADALET KUPASI

4.14 Adalet Süper Lig ve Adalet 1.Liglerinde yer alan bütün takımlar yer alır.

Birinci Eleme Turu

4.15 Eşleşmeler kura ile belirlenir, müsabakalar tek maç eleme usulüne göre oynanır, normal süre zaman diliminde eşitliğin bozulmaması halinde direk seri penaltı atışları sonucu tur atlayan takım belli olur.

4.16 Kazanan 16 takım tur atlar.

İkinci Eleme Turu

4.17 Birinci Eleme Turu Müsabakaları  sonucunda tur atlayan 16 takım arasında oynanır, eşleşmeler kura ile belirlenir, müsabakalar  tek maç eleme usulüne göre oynanır, normal süre zaman diliminde eşitliğin bozulmaması halinde direk seri penaltı atışları sonucu tur atlayan takım belli olur.

4.18 Kazanan 8 takım tur atlar

Üçüncü Eleme Turu

4.19 İkinci Eleme Turu Müsabakaları  sonucunda tur atlayan 8 takım arasında oynanır, eşleşmeler kura ile belirlenir,  müsabakalar  tek maç eleme usulüne göre oynanır, normal süre zaman diliminde eşitliğin bozulmaması halinde direk seri penaltı atışları sonucu tur atlayan takım belli olur.

4.20 Kazanan 4 takım tur atlar

Yarı Final

4.21  Üçüncü  Eleme Turu Müsabakaları  sonucunda tur atlayan 4 takım arasında oynanır, eşleşmeler kura ile belirlenir, müsabakalar  çift maç eleme usulüne göre oynanır, normal süre zaman diliminde eşitliğin bozulmaması halinde beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılmassa tur atlayan takım penaltı sonucunda belirlenir.

4.22 Kazanan 2 takım finale kalır.

Final

4.23 Yarı finalde finale kalan iki takım arasında Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından tespit edilecek sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.        Normal süre zaman diliminde eşitliğin bozulmaması halinde beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılmassa kazanan takım penaltı sonucunda belirlenir ve SAKARYA ADALET KUPASI  şampiyonu olur.

( Not : Katılımcı takım sayısına göre sistemde değişiklik yapılabilir.)

MADDE 5 – KATILIM ŞARTLARI, OYUNCULARIN UYGUNLUĞU

5.1  Lige Sakarya İlinde 657’ye tabi  kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel ön kayıt başvuru  yapabilecek olup, ön kaydı kabul edilen takım www.sakaryaadaletligi.com  web sitesinde yer alan katılım formunu ve istenen diğer belgeleri, Lig komite başkanına          (Sakarya İdare Mahkemesi Başkanlığı İdari İşler Müdürlüğü Kalemi’ne ) teslim edilecektir. Son başvuru tarihinden sonra evrak teslimi kabul edilmeyecektir.

5.2  Sakarya Adalet Ligi’ne başvuru yapan takım kaptanlarının  veya takım sorumlularının 657 sayılı Devlet Memurları kanununa haiz kadrolu- sözleşmeli memur veya 4857 sayılı kanuna haiz daimi işçi olmaları gerekmekte olup, sigorta primi ve maaşı ilgili kamu kurumu tarafından yapılması şarttır.

5.3  Ücretli öğretmenlik yapan kişiler, özel okullarda öğretmenlik yapan kişiler, geçici-mevsimlik sözleşmeli olarak çalışan kişiler, İŞKUR üzerinden geçici süreli çalışan personeller, takım kadrolarında yer alamazlar.

5.4 Kurumlar arası görevlendirme ile çalışan kişiler görev sürelerinin 1 (bir) yıldan fazla olması suretiyle ligde mücadele edecek kurum takımında oyuncu yer alabileceklerdir.

5.5 Kurum içi görevlendirme ile çalışan kişiler görev sürelerine ve unvanlarına bakılmaksızın Ligde görevlendirildikleri kurum yada kadrolarının bağlı olduğu kurum takımında oyuncu olarak yer alabileceklerdir.

5.6 Personel uygunluğu için yanlış beyan ve taahhütte bulunan takım kaptanları veya takım sorumluları ile ilgili resmi bildirim yapılacaktır. Ayrıca bu nedenlerden dolayı söz konusu takım Ligden diskalifiye edilecektir.

5.7 Kurum takımları Sakarya İli dışından  kendilerine bağlı kurumlarda görevli personeli oyuncu olarak yazıp oynatamazlar.

MADDE 6 – OYUNCULARIN UYGUNLUĞU

6.1 Takım Listesi en fazla 12 (On İki) kişiden oluşur.

6.2 Takım kadrolarında yeralan oyuncuların amatör  kulüplerde vizeli-vizesiz olmasının yada halen faal olarak futbol oynamalarının veya lisanslı olarak başka bir spor yapmalarının önemi yoktur.

6.3 Takım listesinde başka kurumda görev yapan en fazla 2 oyuncu bulundurabilirler. Oyuncuların çalıştığı kurumun turnuvaya katılması şartı aranmaz. ( Sakarya Merkezin’de veya Merkez İlçelerin’de 657 sayılı Devlet Memurları kanununa haiz kadrolu- sözleşmeli memur olarak çalışmayan oyuncu  takım listesine dahil edilemez.)

MADDE 7 – MÜSABAKAYA 4 KİŞİDEN AZ GELİNMESİ,HİÇ GELİNMEMESİ VEYA OYUNCU LİSANSLARININ GETİRİLMEMESİ DURUMU

7.1 Müsabakaya belirlenen saatten 15 dakika önce 4 (dört) kişiden az bir kadro ile gelen veya hiç gelmeyen ve bu nedenden dolayı oynanmayan müsabakalarda, müsabakaya gelmeyen takımlardan 3-0 hükmen mağlubiyetin yanında 3 puanı silinir.

7.2 İki hükmen mağlubiyet alan takım turnuvadan ihraç edilir. Daha önce oynadığı maçlar aynen tescil edilir. Kalan maçları ise 3-0 mağlup ilan edilir (hükmen).

7.3 Takım kaptanları veya teknik sorumluları  esame listesini ve  kendilerine verilen oyuncu lisansları ile birlikte müsabakaya 15 dakika kala gözlemciye ibraz etmek zorundadır. (Lisansı teslim edilmeyen futbolcu kesinlikle müsabakaya çıkamaz.) 

7.4 Olağan üstü durumlar hariç mazeretler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

MADDE 8 – LİG SORUMLULUKLARI VE MÜSABAKA GÜNLERİ

8.1. Müsabaka hakem atamaları Lig Komite Başkanı tarafından yapılacaktır.

8.2 Müsabaka gözlemci atamaları Lig Komite Başkanı tarafından yapılacaktır.

8.3 Müsabakalar sonrası olası disiplin cezaları, ADALET LİGİ YÖNETİM KURULU tarafından karara bağlanacaktır.

8.4 Müsabakalar cumartesi ve pazar günleri oynanacak olup, müsabaka saatleri Lig Komite Başkanı tarafından  belirlenecektir.Müsabakaların gün ve saati kesinlikle değişmeyecektir.

8.5 Müsabakalar Efsane Halı sahasında  oynanacak olup maçların görüntü kayıtları www.sosyalhalısaha.com sitesinden maçın bitimi sonrası izlenebilecektir.

8.6. Lig ve Kupa müsabakalarının maç skoru,esame  listeleri ve maç istatislikleri CANLI SKOR olarak www.sakaryaadaletligi.com sitesinde anlık verilecek olup, puan cetvelleri, istatislikler (Gol Kralı, Sarı Kart ve Kırmızı Kart gören futbolcular ) haftanın karması ve haftanın takımı gibi bilgiler müsabakaların oynandığı hafta ilk mesai gününde sitede yayınlanacaktır.

8.7 Web sitesinde ilan edilen tüm müsabaka bilgileri takım kaptanlarına yapılan bildiri niteliği hükmünde olup hiçbir takım kaptanlarına yazılı olarak veya sözlü olarak bildiri yapılmayacaktır.

8.8 Müsabaka başlangıcında, devamında ve sonrasında , güvenlik, tribün olaylarında, , şiddet ve düzensizliğin önlenmesi ile ilgili bütün sorumluk takım kaptanlarına aittir.

8.9 Fikstür çekimlerinde birinci takım ev sahibi sayılacak olup, müsabakada formaların aynı olması halinde ev sahibi takım forma değiştirecektir.

MADDE 9 – İTİRAZLAR VE DİSİPLİN İHLALLERİ

9.1 Müsabaka hakemleriyle ilgili itirazlar ve öneriler, gözlemciler ile ilgili itirazlar ve öneriler, müsabaka cezaları ile ilgili itiraz ve önerileri dilekçe yoluyla www.sakaryaadaletligi@hotmail.com  adresine e-posta yoluyla gönderilecektir.

9.2 Müsabaka da kırmızı kartla oyunda ihraç edilen oyuncunun ilgili müsabakayı takip eden ilk 24 saat için de savunma yazma hakkı mevcuttur. Yazılan savunmalar, Adalet Ligi Yönetim Kuruluna yazılacak ve www.sakaryaadaletligi@hotmail.com adresine  e-posta yoluyla gönderilecektir.

9.3 Kırmızı kart cezası, fair play dışı eylemler ve söylemler müsabaka hakemi ve gözlemcinin hazırladığı rapor doğrultusunda Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanacaktır.

9.4 Sarı kartlar bir sonraki müsabakalara taşınmayacak olup, maç içerisinde ikinci Sarı Kart sonrası görülen kırmızı kart Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanacaktır.

MADDE 10 –KUPA ve MADALYA

10.1 Sakarya Adalet Ligi felsefesinde maddi ödül yoktur. Süper Lig birinci, ikinci ve üçüncü olan  takımlara kupa madalya , Adalet 1.Lig gruplarını birinci, ikinci ve play-off maçını yenerek üst lige çıkan takıma kupa ve madalya, Adalet Kupası şampiyonuna kupa ve madalya, bireysel olarak başarı elde eden sporculara plaket verilecektir. Bir ömür boyu hatıra olarak saklanacaktır.

MADDE 11 – DİĞER HUSUSLAR

11.1 Müsabakalar 25’ar dakikalık iki devre halinde oynanacak, 5 dakikalık devre arası uygulaması yapılacaktır.

11.2 Müsabakalar 7’şer kişilik takım kadrolarıyla oynanacaktır. Takımlar müsabakada 4 oyuncu değiştirebileceklerdir. Oyuncu değişikliği ile oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.

11.3 Müsabaka başlamadan önce sahayı terk etmek, ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple kadronun 4 (dört) kişiye inmesi durumu (bu durumda müsabakaya devam edilmez) hükmen yenik sayılma nedenidir.

11.4 Müsabakada dişli krampon giymek yasaktır, müsabaka oynanma esnasında oyuncunun dişli krampon giydiğini hakem veya gözlemci tarafından farkedildiği  takdirde giyen oyuncu müsabakadan direk ihraç edilecektir.

11.5 Grup ve Kupa  müsabakalarında   kırmızı kart gören oyuncuların alacakları maç oynamama cezasını çekmeden final müsabakalarında oynayamazlar.

11.6 Sakarya Adalet Ligi (1.Sezon) liginde kırmızı kart cezaları bu yıl geçerli olup, cezalı oyuncular ilgili takımlara bildirilecektir.

11.7 Adalet Liginde, statü ve talimatlar dışındaki itilaflarda Adalet Ligi Yönetim  Kurulunun vereceği kararlar geçerli olacaktır.

11.8 Sakarya Adalet Ligine katılan tüm takımlar kuralları ve detayları kabul etmiş sayılır.SAKARYA ADALET LİGİ İTİRAZ VE SAVUNMA ÜST KURULU

EK UYGULAMA MADDELERİ

MADDE 1 – AMAÇ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu nun amacı; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından verilen birkısım kararlara karşı yazılı, gerekçeli ve delilleri ile birlikte yapılan itirazları inceleyerek karara bağlamaktır.

MADDE 2 – KURULUN OLUŞUMU

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Komite Başkanı Zeki DİNÇ(-FC Adalet-), Üye Erkan ERDEMİR(-AFAD-), Üye Yasin KILIÇ(-Diş Hastanesi-), Üye Ramazan OKYAR(-TEİAŞ-), Üye Tamer EZEN(-İl Sağlık-), Üye Cüneyt MERAKLI(-Bölge Adliye-), Üye Ahmet Şener BAŞER(-Göç İdaresi-), Üye Salih YAĞCI(-Sakarya Valiliği-), Üye Levent ÇELTİK(-Bölge Trafik-), Üye Hakan BEYAZIT(-Yenikent VAKIFBANK-) olmak üzere 1 Başkan ve 9 Üye den oluşur.

MADDE 3 – KURULUN TOPLANMASI

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından verilen kararlara karşı yazılı, gerekçeli ve delilleri ile birlikte yapılan itirazları inceleyerek karara bağlanmak üzere, kurul başkanı Zeki Dinç in çağrısı üzerine başvuru gün, saat ve dakikasından itibaren 12 SAAT İÇERİSİNDE KARAR ALMAK ÜZERE tüm üyeler tarafından, tüm üyelerin hazır olmaması halinde, üye tamsayısının salt çoğunluğunun (Başkan ve 5 Üye) katılımı ile toplanır. [Kurulun asgari olarak yeter sayıda dahi toplanamaması halinde (Başkan ve 5 Üye) derhal kurul üyeleri hakkında gerekli işlemlerin yapılması (görevlerine son verilmesi, görevini gerektiği şekilde yerine getirmediği gerekçesiyle turnuvadan men gibi durumlarda yapılacak olan üye değişikliği hallerinin ligin sitesi olan www.sakaryaadaletligi.com web sayfası üzerinden yazılı bilgilendirme yapılabileceği ve kuruldan çıkartılan üye yerine yeni üye eklenebileceği gibi) Kurul Başkanının inisiyatifindedir.]

MADDE 4 – KURULUN KARAR ALMASI

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; madde 3 te yazılı şekilde toplanan Başkan ve Üyeler tarafından toplantıya katılanların salt çoğunluğu ile karar alınır. Oyların eşit çıkması halinde Başkan ın oyunu kullandığı karar yönünde neticelendirilir. Bunun haricinde toplantıya katılan tüm üyelerin (Başkan dahil) oyları eşittir.

MADDE 5 – KURULUN ALABİLECEĞİ KARAR ÇEŞİTLERİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından verilen kararlara karşı yazılı, gerekçeli ve delilleri ile birlikte yapılan itirazları inceleyerek, gerekçesini kararında açıklamak üzere yalnızca;

İTİRAZIN KABULÜNE, Yönetim Kurulu kararının KALDIRILMASINA,

-İTİRAZIN REDDİNE, Yönetim Kurulu kararının ONAYLANMASINA,

KARAR VERİLMESİNE YER OLMADIĞINA, (Maddi olaydan bağımsız şekilde gerekçelendirilmiş veya olayla bağlantılı olmayan delilleri içeren dilekçeler, itiraza tabi olmayan kararlar, süresi geçen itirazlar,  itiraza konu kararda adı geçen kişi ile yetkisiz kişiler dışında yapılan başvurular hakkında),

İlişkin kararlar vermekle yükümlüdür.

MADDE 6 – KURULA BAŞVURU YAPILABİLECEK İTİRAZ ÇEŞİTLERİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından hakkında TURNUVADAN İHRAÇ EDİLMESİNE, 3 MAÇ VE ÜZERİ MEN CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,LİG PUANLAMASINDAN VE GENEL PUAN SIRALAMASINDAN PUANIN SİLİNMESİNE veya MAÇ TEKRARI karar verilen kişilere/takımlara yönelik yapılan itirazları inceleyerek karara bağlar.

MADDE 7 – KURULA BAŞVURU YAPABİLECEK KİŞİLER

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu tarafından hakkında TURNUVADAN İHRAÇ EDİLMESİNE, 3 MAÇ VE ÜZERİ MEN CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, LİG PUANLAMASINDAN VE GENEL PUAN SIRALAMASINDAN PUANIN SİLİNMESİNE veya MAÇ TEKRARI kararlarından biri verilen kişiler/takımlar ve bu kişilerin/takımların kaptanları kurula başvuru hakkı taşıyan ve itiraza yetkili kişilerdir.

MADDE 8 – KURULA BAŞVURU USULÜ VE BAŞVURU SÜRELERİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulunca hakkında TURNUVADAN İHRAÇ EDİLMESİNE, 3 MAÇ VE ÜZERİ MEN CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, LİG PUANLAMASINDAN VE GENEL PUAN SIRALAMASINDAN PUANIN SİLİNMESİNE veya MAÇ TEKRARI kararlarından birinin verildiği kişilere yönelik olarak Sakarya Adalet Ligi Komite Başkanlığınca yapılacak olan ilanen tebliğin yanında, ilgili kişinin takım kaptanına haricen şifai olarak bilgi verilir.

Hakkında Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulunca yukarıda belirtilen cezalardan biri verilen oyuncu veya ilgili takım kaptanı, kararın ilanen tebliği gün, saat ve dakikasından itibaren 24 saat içerisinde yazılı savunma/itiraz dilekçesini ıslak imzalı şekilde hazırlayarak takım kaptanı vasıtasıyla Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu’na sunulmak üzere Sakarya Adalet Ligi Komite Başkanına ulaştırır.

MADDE 9 – KURULA BAŞVURU DİLEKÇESİNDE BULUNMASI ZORUNLU UNSURLAR

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu adına, Sakarya Adalet Ligi Komite Başkanına ulaştırılan itiraz dilekçeleri üzerinde yapılan ilk inceleme sonucunda, aşağıda belirtilen zorunlu şartları taşımayan dilekçeler kabul edilmeyerek başvuru sahiplerine iade edilir. Bu zorunlu unsurlar;

a-Başvuru Yapılan Kurul

b-Başvurucunun Adı, Soyadı, Takımı, Takımdaki Yetkisi, Cep Telefonu Numarası (Oyuncu/Kaptan)

c-Başvuru Tarihi, Saati, Dakikası

d-Başvuruya konu Sakarya Adalet Ligi Yönetim Kurulu kararının Tarihi, Saati, Dakikası

e-Başvuru Nedeni

f-Deliller

g-Açıklama ve Gerekçe

g-Talep

h-Başvurucunun İmzası

MADDE 10 – KURULUN TOPLANMA VE KARAR VERME SÜRESİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; madde 9 da ayrıntısını bulan ve Sakarya Adalet Ligi Komite Başkanı tarafından ön inceleme neticesinde başvurusu incelemeye alınan kişilerin yapmış oldukları itirazlara ilişkin olarak başvuru anından başlamak üzere 12 SAAT İÇERİSİNDE toplanarak kararını verir.

MADDE 11 – KURULUN KARARININ TEBLİĞİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; başvuru neticesinde alınacak kararı, başvuru formunda yer alan Cep Telefonu numarasına madde 5 te yer alan şekilde kararın verilmesi akabinde 6 SAAT İÇERİSİNDE (Kurulun karar verme süresi 12 saat olması nedeniyle başvurucunun başvurusu üzerine 12-18 saat aralığında) kısa sms ile bilgilendirme yapılarak gerekçesini başvuru süresinin üzerinden 48 SAAT GEÇMEMEK KAYDIYLA, www.sakaryaadaletligi.com web sayfası üzerinden ilanen tebliğ eder.

MADDE 12 – KURULUN KARARLARININ NİTELİĞİ

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulu; Sakarya Adalet Ligi bünyesinde en üst merci olup, kendi üzerinde herhangi bir yapı, kurul vb nitelikte yapılanma bulundurmadığından alınan kararlar kesin niteliktedir ve yeniden değerlendirme yapılmayacaktır.

MADDE 13 – DİĞER HÜKÜMLER

Sakarya Adalet Ligi İtiraz ve Savunma Üst Kurulunun uygulama maddeleri, yapısal anlamda çerçeve niteliği gören ve işleyişin özünü oluşturan maddelerin tüm ilgililere bilgilendirmesi kapsamında oluşturulmuş olup, diğer uygulamaya yönelik ayrıntı niteliği taşıyan işleyiş konusundaki hükümler ve uygulama maddelerinde ileride muhtemel şartlar dikkate alınarak veya olağanüstü durumlar göz önünde bulundurularak yapılacak olan değişiklik hakları saklıdır.16/10/2019                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                 

                                                                                                                   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Call Now Button0545 937 54 54